Primary Menu

Кабмін має намір поповнити бюджет грошима українських курців, - деталі законопроєкту про податок на електронні сигарети

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел


В умовах карантину Кабмін має намір збільшити оподаткування в Україні. За підрахунками уряду, доходи держбюджету в 2021 році складуть 1,071 трильйони гривень.

Об этом сообщает PRO Компромат

Кабінет міністрів у законопроєкті №4101 про зміни до Податкового Кодексу запропонував, у тому числі, збільшити оподаткування електронних сигарет. У разі, якщо у Верховній Раді ухвалять проєкт закону, електронні сигарети будуть обкладатися таким самим податком, як і звичайні. До того ж законодавці запропонували врегулювати повноваження відповідних відомств, а саме податкової та митної служб з контролю за оборотом електронних сигарет. За оцінками Міністерства фінансів, ухвалення проєкту закону дозволить збільшити надходження до держбюджету на 2,7 мільярди гривень, і до місцевих бюджетів — на 500 мільйонів гривень.

Наприклад, в Австралії щороку у вигляді податків на тютюн збирають близько 16 мільярдів австралійських доларів (332 мільярдів гривень). Вартість сигарет та інших тютюнових виробів зросла за 2018-2019 роки на 12,5%, і в нових умовах ціна пачки сигарет становить в середньому 34 долари (700 гривень). Нова Зеландія, Ірландія, Норвегія і Велика Британія — всі ці країни увійшли до п’ятірки найдорожчих у світі за вартістю сигарет. Україну в рамках євроінтеграційних зобов’язань також чекає черговий виток "акцизних тютюнових воєн".

Ці наміри прокоментувала членкиня Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Лада Булах на своїй сторінці у Facebook: "Основою законопроєкту став діючий закон №2813. Ми розглянули 4 альтернативні проєкти, які подали нардепи з різних фракцій. У вересні ми об’єднали їх в один, і до кінця 2020 року плануємо ухвалити всі правки і закон у цілому. Я сподіваюся, ми зможемо не тільки наповнити бюджет країни, а й скоротити кількість курців, особливо неповнолітніх. Закон дозволить зменшити доступ дітей до тютюну в цілому. Ми скоротимо фізичну можливість купівлі і вживання, в тому числі, і електронних сигарет".

Виконавча директорка ГО "Життя" Лілія Олефір, у свою чергу, нагадала, що в травні 2020 року президент Володимир Зеленський вже підписав закон №466 про введення податків на тютюнові вироби з нагріванням: "Раніше електронні сигарети оподатковувалися в 3,5 рази менше. Від цього тютюнові компанії отримували додаткові доходи. Однак після ухвалення законопроєкту №4101 з 1 січня 2021 року податки і на сигарети, і на тютюнові вироби для нагріву будуть зрівняні. Це означає, що будуть великі надходження до бюджету і менше мотивації для потенційних курців, оскільки це призведе і до зростання цін, і ці вироби стануть менш доступними для молодих людей, оскільки реклама сигарет у цілому націлена, насамперед, на них". За словами Олефір, реклама тютюнових виробів поступово перекочовує в соцмережі, і, згідно з дослідженням 2018-2019 років, понад 2,5 тисячі постів з хештегом тютюнових виробів охопили 5,6 мільйони чоловік.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/kabmin-mae-namir-popovniti-byudzhet-groshima-ukrainskikh-kurciv-detali”