Primary Menu

У РПЦ відреагували на заклик Порошенка забиратися з України

 Ілюстративне фото

У Російській православній церкві відповіли на заклик президента України Петра Порошенка про те, що представникам РПЦ необхідно залишити територію України.

У Московському патріархаті заявили, що в Україні немає ніяких представників "російської православної церкви" [московська церква носить назву "русской" православної церкви, а не російської], передає РИА Новости.

"Згідно з диптихом, прийнятим в православному світі, такої православної організації [російської православної церкви] невідомо взагалі. Українська православна церква не представляє нікого, крім українського народу, який в переважній більшості підтримує цю церкву і її предстоятеля", — йдеться в повідомленні.

Нагадаймо, що 7 листопада президент України Петро Порошенко заявив, що РПЦ, як і російській армії, нічого робити в Україні.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві ставропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.

Дивіться також

  • З хрестом чи на хресті: що насправді принесе Україні томос про автокефалію

15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем. Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів РПЦ чекає покарання, а віруючі будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносини з РПЦ і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/u-rpts-vidreahuvali-na-zaklik-poroshenko-zabratisja-z-ukrajini-2505639.html”