Primary Menu

’’Гроші чи газ’’: озвучено прогноз щодо позовів України до ‘’Газпрому’’

Незважаючи на заяви головного виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка про те, що позовні заяви компанії до "Газпрому" вже перевищили $12 млрд, на швидку перемогу в суді сподіватися не варто.

Таку думку в ефірі ObozTV висловив глава правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик. Він нагадав, що згідно з прогнозами рейтингового агентства Fitch найближчим часом від Росії за газовими позовами буде проблематично отримати навіть $2,6 млрд., також озвучені Вітренком.

"Звичайно, настрій "Нафтогазу" і пана Вітренка мене радує. Переможні реляції — це добре. Але потрібен результат. Або гроші, або залік у вигляді газу. Так, на сьогодні дійсно залік в $1,1 млрд пройшов, гроші хлопці отримали. А що далі?" — уточнив Боровик.

Новини
Про необхідність ліквідації "Нафтогазу" владі нагадують уже ЄС та США — Крулько

За його словами, терміни отримання "Нафтогазом" $12 млрд на сьогоднішній день не можна навіть спрогнозувати. В першу чергу, через те, що зараз "Газпром" активно блокує всі судові рішення в апеляційному порядку.

"Судові розгляди йдуть по черзі і ми пам’ятаємо, що іноді від розгляду до вирішення проходять роки. Але остаточне рішення — це ще не гроші на рахунку. Після цього має бути описано майно, повинні пройти суди, що воно справедливо описано. А юристи будуть шукати різні коми і крапки. Тобто це довгий процес і якщо його не можна робити автоматично, чого "Нафтогаз" не робить, відбираючи газ у рахунок боргу і т.д., то це переходить у довгу площину", — підсумував експерт.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв про плани прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана розділити НАК "Нафтогаз" відповідно до норм Європейського Союзу. Головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко попередив, що ліквідація "Нафтогазу" дозволить російському "Газпрому" не платити $2,6 млрд з відсотками за вже програною транзитною тяжбою, а також уникнути ризику програти в новій арбітражній справі, де додаткові вимоги перевищують $12 млрд. За його інформацією, Україні в рамках рішення Стокгольмського арбітражу, вдалося отримати з російського газового монополіста $18 млн, які російська компанія противиться виконувати.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня у будні о 10:00 на ObozTV.

Читайте всі новини по темі "Стокгольмське рішення по газу" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/trends/nam-potriben-rezultat-ozvucheno-prognoz-po-pozovam-naftogazu-do-gazpromu.htm”