Primary Menu

Відпочинок Порошенка на Мальдівах: суд дав ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів Схем

Радіо Свобода

Об этом сообщает http://spasi-i-sohrani.com со ссылкой на портал Грамотей

Від журналістів вимагають надати дані про підготовку програми

Радіо Свобода


Печерський райсуд Києва надав слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до даних журналістів програми Схеми: Корупція в деталях про підготовку матеріалу про відпочинок екс-президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Як повідомляє Радіо Свобода, слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних — графіка роботи журналістів, операторів і водіїв, а також даних про оплату їх праці.

Рішення було прийнято 17 жовтня. Постанова суду діє місяць.

Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначену інформацію, то суд, за клопотанням слідчих ДБР, «має право винести постанову про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів».

Читайте також:

ДБР перевіряє законність поїздки Порошенка на Мальдіви

Суд також визначив перелік даних. які журналісти повинні передати в ДБР:

— весь відзнятий матеріал;

— інформаційні запити і відповіді на них, виконані під час підготовки програми;

— можливі документальні матеріали, що підтверджують наявність (обліки робочого часу, завдання, бухгалтерські документи про виплати грошової винагороди за виконання завдань, редакційні завдання, оплату транспортних послуг, путівок на автомобілі) задіяних журналістів, операторів, водіїв та інших співробітників під час знімання матеріалу в денний, вечірній і нічний час;

— інші наявні документальні матеріали за програмою (службові записки, повідомлення, узгодження випуску в ефір, редагування, затвердження тексту телепередачі, внесення поправок, рецензії, заперечення).

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, журналісти програми Схеми: Корупція в деталях з’ясували, що з 1 по 8 січня 2018 року Порошенко перебував у відпустці на Мальдівах інкогніто під чужим ім’ям. Повідомлень на офіційних сайтах про відпочинок глави держави не було.

Після публікації розслідування в Державній прикордонній службі заявляли, що під час відвідування Мальдів Петро Порошенко перетинав кордон законним способом.

«Всі процедури, пов’язані з перетином державного кордону даною особою, відбувалися відповідно до закону України Про прикордонний контроль», — відзначали у відомстві.

6 серпня в ДБР заявили, що перевірять законність поїздки.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/vidpochinok-poroshenka-na-maldivah-sud-dav-dbr-dozvil-na-dostup-do-danih-zhurnalistiv-shem-novini-ukrajini-50049428.html”