Primary Menu

"Дуже слабке застереження Кремля": у Росії прокоментували атаку Путіна на Донбасі

Нинішнє військове загострення на Донбасі з боку Росії – це лише слабке попередження Кремля, адресоване президенту України Володимиру Зеленському.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це OBOZREVATEL сказав російський політолог Валерій Соловей, коментуючи бої 18 лютого в районі села Золоте. За його словами, у такий спосіб президент Росії Володимир Путін змушує Зеленського закінчити війну на Донбасі на його умовах.

"Ці бої – дуже слабке застереження про те, що може трапитися (і не тільки на Донбасі, а й за його межами), якщо Зеленський не погодиться на умови Путіна. Поки ж і немає ніякого наступу, тільки потужний артилерійський обстріл", – підкреслив політолог.

Війна на Донбасі

Війна на Донбасі

Нагадаємо, що в інтерв’ю OBOZREVATEL, яке вийшло 1 лютого, Соловей спрогнозував активізацію військових дій на Донбасі, якщо Зеленський не погодиться на умови Кремля щодо повернення окупованого регіону в Україну та частини виконання Мінських угод. Це проведення місцевих виборів і надання Донбасу особливого статусу.

Новини
ЗСУ дали відсіч у кривавому бою на Донбасі: з’явилася реакція Зеленського

"Щойно в Кремлі перейдуть від переконання до примусу... Російські армійці впевнені, що з військової точки зору проблема України може бути вирішена дуже швидко, а потенційні втрати оцінюються як прийнятні й навіть незначні. З огляду на поведінку Меркель і Макрона, вони перебувають на стороні Росії та фактично примушують Україну до виконання Мінських угод. Трамп теж навряд чи втрутиться. У Кремлі впевнені, що склалася унікально сприятлива зовнішньополітична ситуація", – підкреслив він.

За два тижні, 14 лютого, Валерій Соловей на своєму Facebook написав, що для примусу Києва до виконання "мінських угод" усе готове.

Військовий аналітик Павло Фельгенгауер теж схиляється до версії, що бої під Золотим – це політичний тиск на Зеленського в частині Донбасу. За його словами, Кремль показав українській владі, хто насправді здатен закінчити війну.

"Мабуть, Москві не сподобалися останні заяви Зеленського по Донбасу, що війна закінчена або війна закінчується. Це не він вирішує. Але я не схильний вважати, що Кремль готується до прориву, швидше за все, це просто серйозна провокація", – запевнив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними ООС, під час запеклих боїв на Донбасі загинув один український військовослужбовець, ще четверо поранені. Бійці ЗСУ відповідають на вогонь противника з усього наявного піхотного і артилерійського озброєння по цьому напрямку.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі "Новини Росії" на OBOZREVATEL.Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/duzhe-slabke-zasterezhennya-kremlya-v-rosii-prokomentuvali-ataku-putina-na-donbasi.htm”