Primary Menu

Хворих набагато більше: відомий лікар пояснила, що не так зі статистикою Covid-19 в Україні

Лікар-епідеміолог, заслужений лікар України Людмила Мухарська, пояснила, чому хворих в країні набагато більше, ніж показує офіційна статистики по Covid-19, і чому так відбувається.

Об этом сообщает Политика 2.0

На це та інші важливі питання, щодо пандемії, вакцинації та іншого, вона відповіла в ході інтерв’ю "Апостроф".


Важливим питанням залишається, чи можна взагалі говорити про те, що Україна долає коронавірус або дані щоденної статистики нічого такого не кажуть.

"Ті цифри, які озвучує МОЗ, не говорять про кількість хворих людей. Вони свідчать про тих людей, які пройшли обстеження методом ПЛР-тестування. Тобто більшість людей, які хворіють безсимптомно або в легкій формі і не звернулися за медичною допомогою або ж звернулися, але не зробили тест — в цю статистику не потрапляють. Тому неправильно говорити, що це кількість хворих. Варто говорити, що це люди, які отримали позитивний результат ПЛР-тестування. Кількість хворих значно більше, ніж ми чуємо щодня, "- пояснює Людмила Мухарська.

Звідси можна зробити висновок, що та статистика, яку щодня показують, не дає повної картини, і в українців може скластися помилкова думка, що пандемія скоро припинитися. Чому ж влада не пояснюює це більш детально?

"Я не знаю, можливо, вони десь це пояснюють. Я думаю, що коли вони називають цю цифру, треба робити це правильно — не кількість хворих, а кількість підтверджених методом ПЛР випадків. Чому вони про це не говорять? На мою думку, вони вважають, що всі і так розуміють, що ця цифра — це не всі хворі люди. Кількість тих, людей що заразилися, або тих, хто хворіє безсимптомно, є більшим, ніж ми бачимо, "- зазначає Мухарська.

Читайте також матеріал на "Апострофі": МОЗ каже, що все добре, а хворих людей виписують додому, де вони вмирають — волонтер.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2021-01-30/zabolevshih-namnogo-bolshe-izvestnyj-vrach-poyasnila-chto-ne-tak-so-statistikoj-covid19-v-ukraine/221655”